Свято Архангело - Михайлівська церква c. Зміївки
Українська православна церква Київського патріархату
Меню сайту
Благодійний внесок
Цікаві статі
 • 1.Внутріщній стан людського серця, що стало оселею всіх пристрастів і пороків
 • 2.Моральний стан серця людини, що через недбайливість і лінощі падає в безодню пороків
 • 3.Внутрішній стан серця людини, яка лишилася благодаті і стала рабом пристрастів і зброєю диявола.
 • 4.Стан серця людини, через святе хрещення і інші таїнства, що стало мешкання Святої Тройці.
 • 5.Дорога християнського життя.
 • Святині храму
  Підтримайте сайт

  Натисніть та підтримайте сайт

  Пам'ятки храму
  ЗАКОН БОЖИЙ
  Святе Причастя

  Головна » Статті » Мої статті

  Святині Свято Архангело-Михайлівської церкви

       Оновними святинями св. Арх. Михайлівської церкви с. Зміївки є ікона Божої Матері "Касперівська" і ікона святої великомучениці Варвари.

       В 1989 році, коли відкрили церкву, о. Петро Сичов подарував для храму ікону Божої Матері "Касперівська". Ікона шанована на Херсонщині. В м. Бериславі в неділю всіх Святих віддається шанування цій іконі. Ікона, подарована О. Петром, була дуже темна і ледве помічений був лик, і тому тяжко було розпізнати яка це була ікона. Самий ківот був поточений шашіллю, збереглася тільки позолочена рамка і позолочена різьба на ній. На зворотній стороні ікони збереглася дата її освячення - 27 липня 1909 року. Оскільки її лику було непомітно, то вона знаходилася в хрестильні кімнаті на іконостасі. 14 жовтня 2007 року на свято Покрови Божої Матері було хрещення, і о. Олександр звернув увагу на ікону, що вона прояснилася. Стало видно її лик, фарби, якою вона була написана, чітко і ясно стали виділятися. Тоді ікону перенесли в храм і вона лежала на аналої посеред церкви. Втому ж році вона проявила свою благодатну силу. 9 листопада піднялася сильна хуртовина з штормовим західним вітром. Вітер такий був сильний, що хвилі на Дніпрі були майже метрової висоти. На церкві і на вівтарі стало зривати шифер з західної сторони. На церкві зірвало 4 шефирини, а на вівтарі дві. Бачачи страшне руйнування і знаючи чим це може скінчитися, о. Олександр звернувся з молитвою до Божої Матері, перед Її іконою "Касперівська", а потім три рази обійшов з чесною Її іконою навколо церкви і руйнування зупинилося, ніби сама Божа Мати тримала покрівлю, а через кілька годин вітер стих і сніг припинився стала повна тиша. Вдячні парафіяни спорудили для ікони ківот. Кожного року в неділю всіх Святих за вечірнім богослужінням читається акафіст Покрови Божої Матері, три рази ікона обноситься навколо церкви і проходження під нею віруючих. На цей вечір з'їжджаються священники з інших парафій з своїми парафіянами і ікона Божої Матері переходить на другу парафію. Тиждень вона знаходиться на другій парафії, тиждень віруючі мають змогу прикластися до неї, а потім в неділю ввечері після акафіста і обходження навколо храму ікона переходить на іншу парафію і так аж поки не перейде всі парафії Північного благочиння Херсонсько-Таврійської єпархії, а потім повертається в св. Архангело-Михайлівську церкву с. Зміївки, де вона проявила свою благодатну силу. Кожного разу ікона повертається з дарами, які дарують їй вдячні люди, що отримали від неї благодатну поміч. Це здебільшого натільні хрестики, намисто, кулончики, сережки і т.п.

   

       Образ святої великомучениці Варвари на відкриття церкви в с. Зміївка подарувала дуже побожна парафіянка м. Каховки Надія з свого власного іконостасу. Ікона написана на полотні, рік написання невідомий. Ікона була темна, але помітний лик. Знаходилася вона в вівтарі. Коли в Херсон привозили мощі св. великомучениці Варвари, о. Олександр узяв її з собою і поклав її на самі мощі. Через деякий час ікона обновилася. Помітивши такі зміни, парафіяни спорудили для неї ківот і стали шанувати як і ікону Божої Матері "Касперівську". В родині отця Олександра свята великомучениця Варвара була шанована, поряд з Ісусом Христом, Божою Матір'ю і святим Миколаєм.

   
  Категорія: Мої статті | Додав: ivan (15.08.2012) | Автор: Протоієрей Олександр Квітка
  Переглядів: 1574 | Рейтинг: 5.0/5
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Контактні дані
  Цікаво знати
  Купить ссылку здесь за руб.
  Поставить к себе на сайт
  Пошук
  Наше опитування
  Оцініть мій сайт

  Всего ответов: 50
  Календар
  Православные праздники
  Історичні події
  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  Кто сегодня был? Яндекс.Метрика
  Форма входу

  Розповiсти друзям
  Підписка на новини

  Введите адрес Вашего почтового ящика:

  Пасха
  Наш баннер
  Вверх