Свято Архангело - Михайлівська церква c. Зміївки
Українська православна церква Київського патріархату
Меню сайту
Благодійний внесок
Цікаві статі
 • 1.Внутріщній стан людського серця, що стало оселею всіх пристрастів і пороків
 • 2.Моральний стан серця людини, що через недбайливість і лінощі падає в безодню пороків
 • 3.Внутрішній стан серця людини, яка лишилася благодаті і стала рабом пристрастів і зброєю диявола.
 • 4.Стан серця людини, через святе хрещення і інші таїнства, що стало мешкання Святої Тройці.
 • 5.Дорога християнського життя.
 • Святині храму
  Підтримайте сайт

  Натисніть та підтримайте сайт

  Пам'ятки храму
  ЗАКОН БОЖИЙ
  Святе Причастя

  Головна » Статті » Мої статті

  Архистратиг Михаїл

       Архистратиг Михаїл - ангел, який згадується по імені у низці біблійних книг. У християнстві Михаїл - головний архангел, який є одним з найбільших шановних біблійних осіб. Архангел Михаїл - архістратиг (грецькою - верховний воєначальник), полководець воєвода вірних Богові ангелів, переможний ворог Сатани, переможець зла. Він вважається покровителем воїнів, що борються за праведне діло. Саме ім'я Михаїл означає давньоєврейською "хто як Бог". І одне це вже свідчить, наскільки високо  він шанується Святою Церквою.

       Він скинув диявола і всіх нечистих духів з Неба. Не позбавляє архангел Михаїл свого заступництва і люд земний. Для прикладу, він врятував Новгород від татарського хана Батия в 1239 р. Не випадково на багатьох військових прапорах Русі зображували Михаїла як архістратига Божого воїнства. Ось вже понад тисячу років Архангел Михаїл є покровителем землі Руської, і, відповідно України, як духовної правонаступниці давньої Руси. Зображення архистратига Михаїла є символом - прикрасою і покровителем нашої столиці - Києва. Святкування Собору Архистратига Михаїла та інших небесних сил безтілесних здійснюється 21/8 листопада.

       Над всіма дев'ятьма ангельськими чинами поставлений Господом святий Архістратиг Михаїл - вірний слуга Божий, бо він скинув з Неба згорділих Денницю з іншими його духами. А до решти ангельських Сил він вигукнув: "Будьмо уважні! Станьмо побожно перед Творцем нашим і не помислімо неугодне Богові!". За Церковним переданням, відображеним у службі Архістратигу Михаїлу, він брав участь у багатьох старозавітних подіях. Під час виходу ізраїльтян з Єгипту він був перед ним у вигляді стовпа хмари вдень, і у стовпі вогяному вночі. Через нього явилася Сила Господня, що знищила єгиптян і фараона, які переслідували ізраїльтян.

       Архістратиг Михаїл захищав Ізраїль у всіх лихах. Він з'явився Ісусові Навину і відкрив волю Господа на взяття Єрихону (Нав 5.13-16). Сила великого Архистратига Божого з'явилася у знищенні 185 тисяч воїнів асирійського царя Санхерива (4 Цар 19.35), у поразці безбожного вождя Антіохового Іліодора і в убереженні від вогню трьох святих отроків - Ананія, Азарія і Мисаїла, вкинутих в піч на спалення за відмову поклонитися боввану (Дан 3.92-95).

       З волі Божої, Архістратиг переніс пророка Авакума з Юдеї до Вавилону, щоб дати їжу, як Даниїлу, ув'язненому в ямі з левами (кондак акафісту, 8), заборонив дияволу явити юдеям тіло святого пророка Мойсея для обожнення (Юд 1.9), явив свою силу, коли чудесно врятував дитину, кинуту грабіжниками в море з каменем на шиї поблизу берегів Афону (Афонський Патерик).

  Категорія: Мої статті | Додав: ivan (21.11.2012)
  Переглядів: 357 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Контактні дані
  Цікаво знати
  Купить ссылку здесь за руб.
  Поставить к себе на сайт
  Пошук
  Наше опитування
  Оцініть мій сайт

  Всего ответов: 50
  Календар
  Православные праздники
  Історичні події
  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  Кто сегодня был? Яндекс.Метрика
  Форма входу

  Розповiсти друзям
  Підписка на новини

  Введите адрес Вашего почтового ящика:

  Пасха
  Наш баннер
  Вверх