4 грудня. (21 листопада ст.. ст..) Введення у храм Пресвятої Богородиці і Вседіви Марії.
Божий світ радіє: в ореолі святості до нас йде маленька Дівчинка Марія.
4 грудня православні християни святкують Введеня в храм Пресвятої Богородиці. Це явлення світові обраної Богом найчистішої з усіх, хто жив на землі. Яка не мала й тіні гріховного помислу. Свято Введення говорить нам про радісну жертву праведних Іакима й Анни, які свою у Бога вимолену донечку самі привели до храму на службу Богу. Але й Марія радо йшла за голосом Божим і своїх батьків.
Молода літами, але зріла духом.
Введенням в храм Пресвятої Діви Марії, вважається великим святом, яке в церковних піснеспівах називається передвістям Божого благовоління до людей. Згідно з церковним переказом, Пресвята Діва народилася від Іакима з роду первосвященика Аарона. До похилих років подружжя залишалося бездітним, що вважалося в давньому Ізраїлі, який жив в очікуванні Месії, великим нещастям, Божою карою за тяжкі гріхи. Але святі Іаким та Анна, терплячи за свою бездітність ганьбу від людей, змирилися і не втрачали надії на Бога. Вони вірили, що Він може все, і вилікує безпліддя Анни. Іаким та Анна дали обітницю – присвятити для служіння Богові Дитя, якщо Господь пошле Його їм. І Бог виконав їхні сподівання. Дочка, народжена ними в глибокій старості, отримала ім’я Марія, що означає Пані. Бо Отроковиці Марії справді судилося стати Матір’ю Господа. Коли Їй виповнилося три роки, вдячні батьки, виконуючи свою обітниццю, привели Марію в Єрусалимський храм, де Її урочисто зустрів первосвященик. Він, за навіюванням Святого Духа, ввів Її у Святая Святих, куди один раз на рік входив лише первосвященик. Пречиста Отроковиця перебувала при храмі до Своєї юності. Згідно з церковним переказом, Її життя протікало в читанні священних книг, молитвах і рукоділлі. Святий Амвросій Меліоланський писав про Божу Матір: « Вона була Дівою не тільки тілом, а й душею, смиренна серцем, обачна в словах, благородна, небагатослівна, любителька читання, трудолюбива, цнотлива в мовленні. Правилом Її було – нікого не засуджувати, всім добра бажати, шанувати старших, не заздрити рівним, уникати пихатості, бути здравомислячою, любити доброчесність. У неї нічого не було сурового в очах, нічого необачного в словах, нічого непристойного в діях: рухи скромні, тиха хода, голос рівний, так що тілесний вигляд Її був вираженням душі, уособленням чистоти».
Для нашого народу Мати Божа завжди була заступницею і лагідною матір’ю для кожнго. Недарма кажуть, що в українця є три матері: рідна, яка нас народила, Діва Марія та Україна.