21 ЛИСТОПАДА - СВЯТКУВАННЯ СОБОРУ АРХИСТРАТИГА БОЖОГО МИХАЇЛА ТА ІНШИХ НЕБЕСНИХ СИЛ БЕЗПЛОТНИХ.
Свято на честь Архистратига Михаїла та інших безтілесних Сил встановили у 4 ст. Це свято називається собором тому, що цього дня Церква вшановує собор — зібрання усіх безтілесних Сил разом з Архангелом Михаїлом, а також собор — зібрання людей на землі для прославлення небесних Сил.
Вшанування Ангелів у Східній Церкві почалося ще в 3 столітті, а в 4 вже було загально поширене: на помісному Лаодикійському соборі, який засудив і відкинув єретичне поклоніння ангелам, як творцям і правителям світу, затвердили їх православне (правильне) шанування. Про давню традицію шанування Церквою ангелів свідчить також храм на честь св. Архангела Михаїла, що його збудував в передмісті Царгороду імператор Костянтин Великий (274-337). У цьому храмі, за свідченням історика Созомена, було багато чудесних оздоровлень.
Головна мета празника, як зазначає о. Юліан Катрій у книзі "Пізнай свій обряд", — звеличити і прославити святого Архангела Михаїла, а з ним й інших ангелів. Архистратига (з гр. — «начальника») Михаїла Церква ставить першим серед ангелів, оскільки він очолив боротьбу добрих ангелів проти ангелів, які виступили проти Бога, і переміг. Тому й іконографія представляє архангела як озброєного полководця.
Православна Церква від 4 ст. святкує ще пам’ять святого Архангела Михаїла 6 вересня (19 вересня — за н.ст.) на згадку про те, що він зберіг свій храм від знищення у Колосах.
Це свято також, окрім архистратига Михаїла, звеличує усі ангельські хори. Ще від Діонісія Ареопагіта (5 ст.) у Церкві існує традиція, де ангелів поділяють на три чини, по три хори в кожному залежно від їхнього служіння: серафими, херувими і престоли; господства, власті і сили; начала, архангели й ангели.
Свято Архангело Михайлівська церква святкує храмовий день. Урочисту службу Божу відправляввисоко преосвященний Даміан, архієпископ Херсонський і Таврійський у співслужінні кліриків Херсонсько Таврійської єпархії.На паперті храму високопреосвященного владику зустріли малі парафіянки храму, і привітавши владику словами «Слава Ісусу Христу, високопреосвященний владико», піднесли хліб-сіль та букети квітів. У храмі владику зустрів настоятель храму митрофорний протоієрей Олександр Квітка з священиками і підніс йому Чесний Хрест. Слово про шанування святих ангелів виголосив ігумен Богдан (Костюк). Після Божественної літургії був відслужений молебень до св.. Архистратига Михаїла, прочитана молитва за Україну і за її воїнів, що захищають її від російських загарбників та їх маріонеток. Закінчилось свято братською трапезою.