Свято Архангело - Михайлівська церква c. Зміївки
Українська православна церква Київського патріархату
Меню сайту
Благодійний внесок
Цікаві статі
 • 1.Внутріщній стан людського серця, що стало оселею всіх пристрастів і пороків
 • 2.Моральний стан серця людини, що через недбайливість і лінощі падає в безодню пороків
 • 3.Внутрішній стан серця людини, яка лишилася благодаті і стала рабом пристрастів і зброєю диявола.
 • 4.Стан серця людини, через святе хрещення і інші таїнства, що стало мешкання Святої Тройці.
 • 5.Дорога християнського життя.
 • Святині храму
  Підтримайте сайт

  Натисніть та підтримайте сайт

  Пам'ятки храму
  ЗАКОН БОЖИЙ
  Святе Причастя

  Головна » 2015 » Февраль » 23

  22 лютого. Прощена неділя. Згадування Адамового вигнання

      Прощення…Який глибокий зміст ми вкладаємо у це слово! Ця чеснота тісно пов’язана з любов’ю, вона є проявом любові. Прощення – величезний акт духовного єднання та примирення. Хто любить – той прощає. Саме тому Свята Православна Церква постановила святкувати перед Великим постом Прощену неділю. У цей день, за добрим християнським звичаєм, належить просити один в одного прощення. У цьому закладена висока мета. Адже завтра розпочинається Великий піст – час очищення, час освячення і примирення з Богом, Сповідь і Святе Причастя, через яке людина поєднується з Богом і відновлює в собі затьмарені через гріх образ і подобу Божу. Але до самого поста додаються підготовчі неділі. Так, у першу підготовчу неділю ми пригадуємо притчу про митаря і фарисея. Саме в ній ми бачимо перший крок на шляху примирення з Богом. Б’ючи себе в груди зі словами: « Боже, будь милостивий до мене, грішного!» (Лк. 18.13) – ми проявляємо своє смирення стосовно Бога, ми пізнаємо свою гріховність, опускаємо перед Богом очі, але підносимо до Нього серця. Євангеліє Неділі про блудного сина розкриває нам таємницю всепрощаючої любові Бога до людини як до найвищого Свого творіння, любові Отця до Своїх дітей. Він завжди чекає на нас, подаючи нам Свою руку допомоги, розкриваючи Свої батьківські обійми. Ми ж, визнаючи свою гріховність перед Ним, просимо бути Його слугами: «Отче щедрий, прийми мене – каюся, і вчини як одного з наймитів Твоїх». Третя неділя розкриває жахливу картину Страшного суду. Закликаючи нас до Царства Небесного, Господь навчає нас діл милосердя, щоб, виконуючи їх, ми сподобилися стояти праворуч Бога. Ось так, ідучи шляхом примирення з Богом, настає час, коли потрібно примиритися з ближніми. Бо це так важливо у справі нашого спасіння. Сам Ісус Христос, даючи заповідь любові, розділив її на дві частини: любов до Бога і любов до ближнього, а одна без одної нічого не варті. Апостол любові, святий Іоан Богослов, говорить: «Улюблені, любімо один одного, бо від Бога любов, і кожен, хто любить, родиться від Бога та знає Бога! Хто не любить, той Бога не пізнав, бо Бог є любов!» (1 Ін.4:7-8). Тож любов до Бога без любові до ближнього не є істиною любов’ю, а лише лицемірством. Великий піст – це час сповіді та покаяння, але ми не можемо приступати до таїнства Сповіді та Покаяння, доки не примиримося з ближніми. У молитві Господній ми щоразу промовляємо: «…прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Тобто від того, як ми прощаємо, проститься і нам. І що варті провини наших винуватців у порівнянні з тими гріхами і беззаконнями, які ми чинимо перед Богом.

     Прощена неділя є надзвичайно важлива у підготовці до Великого посту. У цей день ми маємо пригадати ті кривди, які завдали іншим, і пробачити ті образи, які завдали нам. Але не лише у цей день ми повинні миритися з ближніми, а кожного дня повинні творити добро, сіяти мир і справедливість, робляти щовечора іспит совісті. Цього року  Великий піст розпочинається 23 лютого. Це час духовного очищення і вдосконалення. Тож використаймо цей час, щоб усі кривди забути, провини загладити, гріхи замолити. І щоб уже завтра, щиро постячи, готували себе до Святого Причастя. Докладемо усіх зусиль, щоб гідно провести час посту, щоб достойно перенести разом із Христом Його страждання, оплакати Його спасительну смерть і порадіти Його славному воскресінню – ключеві нашого спасіння, основі нашої віри і символу нашої перемоги.

    

   

      Після завершення Літургії громадські активісти села разом православною громадою с. Зміївки провели мітинг-реквієм біля пам’ятника борцям за волю України, що знаходиться на території церковної громади св.. Арх. Михайлівської церкви, за загиблими борцями Небесної сотні і відслужили панахиду за загиблими героями, а також за бійцями, що поклали своє життя, обороняючи Україну від російських окупантів та сепаратистів.

   

   

    Ввечері відслужилася вечірня служба з чином прощення. Вступаючи у Великий піст о. Олександр та о. Іоан попросили у парафіян і один у одного прощення за гріхи, образи і кривди, в  свою чергу парафіяни просили прощення у духовних отців і один в одного. В багатьох були сльози на очах, коли просили прощення. Хай нас Бог укріплює і підтримує у цьому Великому і спасенному посту, щоб ми достойно провели піст, очистили свої душі і дочекалися світлого дня Воскресіння Христового – Пасхи. 

  Переглядів: 789 | Додав: ivan | Дата: 23.02.2015 | Коментарі (0)

  Контактні дані
  Цікаво знати
  Купить ссылку здесь за руб.
  Поставить к себе на сайт
  Пошук
  Наше опитування
  Оцініть мій сайт

  Всего ответов: 52
  Календар
  Православные праздники
  Історичні події
  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  Кто сегодня был? Яндекс.Метрика
  Архів записів
  Форма входу

  Розповiсти друзям
  Підписка на новини

  Введите адрес Вашего почтового ящика:

  Пасха
  Наш баннер
  Вверх Яндекс.Метрика