Свято Архангело - Михайлівська церква c. Зміївки
Українська православна церква Київського патріархату
Меню сайту
Благодійний внесок
Цікаві статі
  • 1.Внутріщній стан людського серця, що стало оселею всіх пристрастів і пороків
  • 2.Моральний стан серця людини, що через недбайливість і лінощі падає в безодню пороків
  • 3.Внутрішній стан серця людини, яка лишилася благодаті і стала рабом пристрастів і зброєю диявола.
  • 4.Стан серця людини, через святе хрещення і інші таїнства, що стало мешкання Святої Тройці.
  • 5.Дорога християнського життя.
  • Святині храму
    Підтримайте сайт

    Натисніть та підтримайте сайт

    Пам'ятки храму
    ЗАКОН БОЖИЙ
    Святе Причастя

    Головна » 2014 » Ноябрь » 22

    21 листопада. Собор Архистратига  Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

    Архистратиг Верховних Сил – заступник теплий Михаїл.

     21 листопада свята Церква відзначає свято  Собору Архистратага Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.  Архистратиг Михаїл є вождем Небесних сил, тому і називається  Архистратиг, тобто Головнокомандуючим небесним воїнством – архистратигами.

         За стародавніми переказами, сатана, колись світліший від усіх ангелів небесних і тому названий Люцифером (Світлоносний), впав у самолюбство, гордість і злобу і спокусив багато інших духів. Архангел Михаїл зібрав військо з благочестивих ангелів і вступив у війну з відступником. «і сталася на небі війна: Михаїл та його ангели вчинили зі змієм війну. І змій воював та його ангели, та не втрималися, і вже не знайшлося їм місця на небі. І скинений був  великий дракон, древній змій, що зветься диявол і сатана, що спокушує увесь світ, і скинутий був він на землю, а з ним і його ангели були скинені». (Об. 12, 7-9).

         Ім’я Михаїл з давньоєврейської означає «Хто як Бог», за церковним переказом, це перші слова,  які Архангел вимовив перед тим, як вступити у битву  із сатаною. Архангел Михаїл у Біблії іменується «князем», «вождем воїнства Господнього» і зображується як головний борець не тільки проти диявола, а й проти всякого беззаконня серед людей. Архистратиг Михаїл неодноразово згадується і в Старому Заповіті.

         Назву свята «Собор» тобто зібрання святих ангелів на чолі з Архістратигом Михаїлом Церква запровадила у IV столітті. Святкування було встановлене саме в листопаді тому, що він дев’ятий від березня – місяця, в якому за переказом почалося Створення Світу. Ангельських чинів також дев’ять. Апостол Павло був піднятий до третього неба і там бачив відміну в ангельських чинах, після чого сповістив ангельську ієрархію своєму учневі Діонісію Ареопагіту, який  і описав їх. Дев’ять ангельських чинів діляться на три групи – в кожній по три чини – вищу, середню й нижчу. Першу – вищу і найближчу до Пресвятої Тройці групу – складають Серафими, Херувими та Престоли. В середній групі Господства, Сили, Власті. У нижчій – Начала, Архангели та Ангели. На усіма дев’ятьма ангельськими чинами вождем і начальником поставлений святий Архистратиг Михаїл як вірний служитель Божий. Тому і свято називається Собор, так як усі вони в сукупності одноголосно прославляють Святу Трійцю.

      Сьогодні на престольне свято у свято Арх. Михайлівську церкву завітав Високопреосвященніший Даміан, Архиєпископ Херсонський і Таврійський і очолив святкове Богослужіння. На вході владику зустріли члени парафіяльної ради і піднесли традиційний коровай, а діти зі словами «Слава Ісусу Христу, восокопреосвященний владико» піднесли букети квітів. У притворі церкви владику зустріли настоятель храму митрофорний протоієрей Олександр Квітка з духовенством і піднесли владиці Хрест. На свято  прибули священики Північного благочиння: священик о. Тимофій Лендел, протоієрей Миколай Середюк, протоієрей Ігор  Ільницький, священик о. Юрій Кахута. За Божественною Літургією високопреосвященний владика рукоположив диякона Іоанна Квітку в сан  священика.

     

     

     

         Свято закінчилося святковим молебнем і обходженням навколо церкви і братським обідом.

    Переглядів: 770 | Додав: ivan | Дата: 22.11.2014 | Коментарі (0)

    8 листопада. Святого великомученика Дмитрія Солунського.

    Відслужилася Божественна Літургія і молебень за Україну і її воїнів.

    Переглядів: 661 | Додав: ivan | Дата: 22.11.2014 | Коментарі (0)

    1 листопада. Поминальна Дмитрівська субота.

    Служилася заупокійна Літургія, а після Літургії – панахида за спочилих прадідів, дідів батьків, матерів, сестер, братів спочилих і раніше спочилих, а особливо за воїнів, які захищали Україну давно і нинішній час, що життя своє поклали захищаючи Україну від російських окупантів та їх маріонеток сепаратистів. Прийми, Господи, їх у свої оселі і не пам’ятай їхніх провин, бо вони життя поклали за український народ, ні на кого не нападали, а тільки захищали свою Богом дану землю - благословенну Україну. Вічна їм пам'ять.

    Переглядів: 646 | Додав: ivan | Дата: 22.11.2014 | Коментарі (0)

    14 жовтня. Покрова Пресвятої Богородиці.

    У храмі відслужилася Божественна Літургія, після Літургії – молебень за Україну і її воїнів, що захищають її від окупантів і сепаратистів. Після всі заспівали молитву «Боже великий Єдиний».

    Переглядів: 628 | Додав: ivan | Дата: 22.11.2014 | Коментарі (0)

    Контактні дані
    Цікаво знати
    Купить ссылку здесь за руб.
    Поставить к себе на сайт
    Пошук
    Наше опитування
    Оцініть мій сайт

    Всего ответов: 52
    Календар
    Православные праздники
    Історичні події
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Кто сегодня был? Яндекс.Метрика
    Архів записів
    Форма входу

    Розповiсти друзям
    Підписка на новини

    Введите адрес Вашего почтового ящика:

    Пасха
    Наш баннер
    Вверх Яндекс.Метрика