Свято Архангело - Михайлівська церква c. Зміївки
Українська православна церква Київського патріархату
Меню сайту
Благодійний внесок
Цікаві статі
  • 1.Внутріщній стан людського серця, що стало оселею всіх пристрастів і пороків
  • 2.Моральний стан серця людини, що через недбайливість і лінощі падає в безодню пороків
  • 3.Внутрішній стан серця людини, яка лишилася благодаті і стала рабом пристрастів і зброєю диявола.
  • 4.Стан серця людини, через святе хрещення і інші таїнства, що стало мешкання Святої Тройці.
  • 5.Дорога християнського життя.
  • Святині храму
    Підтримайте сайт

    Натисніть та підтримайте сайт

    Пам'ятки храму
    ЗАКОН БОЖИЙ
    Святе Причастя

    Головна » 2015 » Апрель » 11

    У храмі Гробу Господнього в Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь. Увечері він прибуде до Києва

          Благодатний вогонь зійшов у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. Як повідомляє Центр інформації УПЦ, чудо сходження вогню відбулося після молитов патріарха Єрусалимського Феофіла III і тисяч прочан з усього світу.

         Єрусалимський патріарх передав вогонь тим, хто знаходився в храмі, після чого він за лічені хвилини був поширений серед тих, хто чекав на вулиці. 
    Благодатний вогонь сьогодні буде доставлено до Києва офіційною делегацією Української Православної Церкви.

         “Ми пережили найважчий рік, мабуть, не тільки в історії сучасної України, а й взагалі в історії нашої Батьківщини. І тому кожен з нас чекає, що Благодатний вогонь запалить в наших серцях любов. Ту любов, яку ми якось втратили… Сподіваємося, що Благодатний вогонь принесе нашій країні мир і бажання почути один одного”, - сказав глава української делегації, керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

         “Цього року ми по-особливому сприймаємо Благодатний Вогонь - як символ довгоочікуваного і такого бажаного миру. Доторкнувшись цього чуда, ми просимо у Бога, щоб Він поновив у наших серцях любов, віру, надію та душевний і загальносуспільний мир, який так потрібен сьогодні Україні”, - додав член української делегації, глава адмінапарату Київської Митрополії ієромонах Віктор (Коцаба). 

         Як повідомляє Центр інформації УПЦ, представники єпархій зможуть одержати Благодатний вогонь у залі офіційних делегацій аеропорту «Бориспіль» біля 19.30 - 20.00.

         Зустріч Благодатного вогню перед Успенським собором Києво-Печерської лаври відбудеться о 23.00. Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій роздасть Благодатний Вогонь тисячам віруючих, які прийдуть на нічне Великоднє богослужіння.

    Переглядів: 542 | Додав: ivan | Дата: 11.04.2015 | Коментарі (0)

    10 квітня. Велика п’ятниця. Спомин святих спасенних СтрастейГоспода нашого Ісуса Христа.


         Велика п’ятниця є днем великої скорботи. З впевненістю можна сказати, що цей день став найбільш страшним в історії людства, оскільки безсоромні іудеї взяли і розп’яли на Хресті Господа Слави. Очікуваний Месія був відкинутий Своїм народом. Той Кого проповідували пророки приніс Себе в жертву за гріхи світу.

         Розповідь про день страждань Спасителя присутня у кожного з чотирьох євангелістів (Мф. 26. 20-27. 66; Мк 14. 17-15. 47; Лк 22. 14-23. 56; Ін 13. 1-19. 42), згідно котрими все, що відбулося у Велику п’ятницю, не було випадковістю, а було найважливішою частиною домобудівництва (Божественного плану) спасіння. Євангелія оповідають про події, що відбувалися починаючи з ночі четверга і до вечора п'ятниці Страстей: після Таємної вечері і Прощальної бесіди Спаситель з учнями відправився в Гефсиманію (сад біля підніжжя Оливної гори), де вони провели частину ночі (учні в дрімоті, а Христос - у молитовному подвигу) до приходу Іуди Іскаріота з озброєним натовпом від первосвящеників і старших ізраїльських. Господь Ісус був заарештований, а його ученики розбіглися. Ісус Христос був відведений до первосвященика Анни, а потім постав перед Кайяфою (до світанку) і судом синедріону (вранці), який засудив Його до смерті.

         В цей час ап. Петро, який прямував за Учителем і чекав результату справи у дворі, тричі відрікся від Нього. Після винесення вироку Христа доставили до римського прокуратору Понтія Пілата (він був повноважним представником римської влади і крім іншого мав повноваження від Кесаря страчувати), котрий відіслав Його до Ірода Антипи, що володарював в Галілеї (бо Ісус був з Галілеї; тим самим Понтій Пілат хотів перекласти на Ірода відповідальність за смерть Христа). Після допиту, наруги і висміювання в Ірода Господь Ісус Христос знову був приведений до Пілата. Незважаючи на своє бажання відпустити Христа і після нескінченних невдалих спроб зробити це, Понтій Пілат під тиском іудейських первосвящеників і юрби зрадив Його на Розп'яття. Дізнавшись про вирок, що розкаявся в зраді Іуда наклав на себе руки. Після бичування і наруги в преторії Господь Ісус Христос був виведений за межі Єрусалиму і розп'ятий рим. солдатами, розділили між собою Його ризи, на Голгофі (Лобному місці, де, за переказами, був похований череп Адама. Зазнавши декількох. годин хресних страждань, свідками яких було багато народу, Господь Ісус Христос помер на Хресті, «і завіса в храмі роздерлась надвоє, від верху до низу, і земля затряслася, і почали розпадатися скелі, і повідкривались гроби, і багато тіл спочилих святих воскресли» ( Мф 27. 51-52).

         Відрізняється цей скорботний день від інших днів року також і особливими, повними глибокого змісту Богослужіннями. На Ранній у Велику П'ятницю Православна Церква урочисто виголошує благовіствування про страждання і смерть Богочоловіка, розділене на 12 Євангельських читань, званих страсними Євангеліями.

         Читання 12 Євангелій у Велику П'ятницю бере свій початок від передання апостольського. Про читання 12 страсних Євангелій у Велику П'ятницю згадує святитель Іоанн Золотоустий. Він каже: "іудеї нападають з шаленством на Ісуса Христа, і самі ж мучать Його, зв'язують, відводять, робляться винуватцями образ, завданих воїнами, пригвождають до хреста, докоряють, насміхаються. Пілат тут нічого не приєднував зі свого боку: вони самі все роблять. І це у нас прочитується, коли буваємо всі на зібраннях, щоб не сказали нам язичники: ви показуєте народу тільки блискуче і славне, наприклад, ознаки та чуда, а ганебне приховуєте. Благодать Святого Духа так влаштувала, що все це прочитується у нас у всенародне свято, - саме у Великий вечір Пасхи (тобто в П'ятницю Страсної седмиці), коли мужі і жони чекають, дуже багато; коли стікається цілий всесвіт: тоді-проповідується це гучним голосом, і при такому-то всенародному читанні і проповіді ми віруємо, що Христос є Бог ". "Нині всі ми, говорив преподобний Іоанн Дамаскін у Велику П'ятницю, зібралися послухати про хрест, наповнюємо церкву, тіснимо один одного, потіємо і виснажуємо себе".
         Згідно з давнім звичаєм, читання страсних 12 Євангелій буває серед храму і віруючих, які зазвичай повністю наповнюють православні храми. Також слід зазначити, що Літургія у Страсну п’ятницю не звершується, оскільки Свята Церква закликає Своїх вірних чад до скорботних спогадів про смерть Господа Ісуса Христа на Хресті.

     

     

    Переглядів: 584 | Додав: ivan | Дата: 11.04.2015 | Коментарі (0)

    Контактні дані
    Цікаво знати
    Купить ссылку здесь за руб.
    Поставить к себе на сайт
    Пошук
    Наше опитування
    Оцініть мій сайт

    Всего ответов: 52
    Календар
    Православные праздники
    Історичні події
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Кто сегодня был? Яндекс.Метрика
    Архів записів
    Форма входу

    Розповiсти друзям
    Підписка на новини

    Введите адрес Вашего почтового ящика:

    Пасха
    Наш баннер
    Вверх Яндекс.Метрика