Свято Архангело - Михайлівська церква c. Зміївки
Українська православна церква Київського патріархату
Меню сайту
Благодійний внесок
Цікаві статі
  • 1.Внутріщній стан людського серця, що стало оселею всіх пристрастів і пороків
  • 2.Моральний стан серця людини, що через недбайливість і лінощі падає в безодню пороків
  • 3.Внутрішній стан серця людини, яка лишилася благодаті і стала рабом пристрастів і зброєю диявола.
  • 4.Стан серця людини, через святе хрещення і інші таїнства, що стало мешкання Святої Тройці.
  • 5.Дорога християнського життя.
  • Святині храму
    Підтримайте сайт

    Натисніть та підтримайте сайт

    Пам'ятки храму
    ЗАКОН БОЖИЙ
    Святе Причастя

    Головна » Архив новостей
    « 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 12 »

    2 серпня. Святого пророка Божого Іллі.

          Молячись святим угодникам Божим, людина часто навіть уявляє, наскільки близькі вони до неї. 2 серпня Церква вшановує пам'ять людини, яка жила дуже давно – за дев’ять століть до Різдва Христового, а й донині є взірцем пристрасного, безкомпромісного боголюбства, полум’яної ревності у вірі та благочесті. Ім’я його – пророк Божий Ілля.

         З самого народження батьки хлопчика  знали, що у них буде незвичайна дитина. Одного разу у видінні батько побачив, як благовидні мужі сповивали дитя вогнем і живили полум’ям. З ранніх років Ілля жив у пустелі, постійно перебуваючи в молитві та роздумах про Бога. У той час ізраїльтяни відпали від істинної віри і стали поклонятися язичницьким богам. У покарання за це Господь по молитві пророка Іллі послав голод. І три роки не було дощу. Язичники всіляко намагалися погубити праведника, але Бог приховав Іллю біля потоку Хораф і наказав ворону носити йому їжу. Коли потік висох, Господь послав пророка до бідної вдови в Сарепту Сідонську. Проте жінці нічим було навіть годувати його. Із залишків борошна і олії вона приготувала їжу. Праведнику стало шкода вдови, і після його молитви до Бога всі побачили диво: олія і борошно не кінчалися в будинку жінки протягом довгого часу. Він також силою молитви воскресив сина вдови, який раптово захворів і помер. Минуло три роки від початку посухи. Пророк Ілля зібрав народ, царя і жерців язичницького бога Ваала на горі Кармел. Щоб дізнатися, хто є істинний Бог, він запропонував побудувати два жертовника, покласти на них забитого тільця, але дрова не запалювати, а кожному випросити у свого бога вогню з неба. Чий бог відгукнеться і пошле вогонь, той і буде вважатися істинним. Всі погодилися з пропозицією пророка. Спочатку жерці Ваала стали волати до свого володаря про дарування вогню. Вони кричали, танцювали, але у них нічого не вийшло. Ближче до вечора святий Ілля повелів зібратися всім біля його жертовника, навколо якого попросив вирити рів і рясно полити дрова водою, щоб у нікого не було сумнівів у диві. Після молитви святого з’явився вогонь з неба і запалив не лише жертовник, але й каміння, і навіть пил і воду навколо. Побачивши це, народ упав на коліна зі словами: «Господь є Бог, Господь є Бог!». Раптом зібралися хмари, небо потемніло і полив довгоочікуваний дощ.  Так пророк Ілля навернув багатьох ізраїльтян до Бога. Після цього дива на горі Хорив поблизу Синая, Ілля удостоївся видіння, в якому Бог з’явився йому в віянні тихого вітру. По повелінні Господньому святий Ілля помазав свого наступника, Єлисея, на пророче служіння. Кінець життя Іллі на землі був незвичайним: праведник був узятим живим на небо у вогненній колісниці. Свідком цього став його наступник, пророк Єлисей. Церковний переказ говорить, що пророк Ілля повернеться на землю в останні часи, щоб проповідувати істину, буде викривати Антихриста, і за це прийме мученицьку кончину перед другим пришестям Христовим. Полум’яна старанність у захисті істинної віри, послух волі Божій, чистота життя, любов до молитви і споглядання таємниць Божих – основні відмінні властивості цього великого пророка. Люди, бачачи в ньому Божу благодать, називали його Божим чоловіком і під час посухи здавна молитовно вдавалися до допомоги святого.

      

     

         І недаремно віруючі села Дудчани, Воронцовського району обрали своїм небесним покровителем і збудували храм на честь його ім’я. В святого пророка Іллі Божественну Літургію правив Високопреосвященний Даміан, архієпископ Херсонський і Таврійський. Йому співслулили благочинний Північних парафій митрофорний протоієрей Олександр Квітка, настоятель протоієрей Ігор Ільницький, перший настоятель і засновник парафії митрофорний протоієрей Миколай Середюк та священники з навколишніх парафій. Після Літургії відслужився молебень з обходженням навколо храму та уставних многолітть. Святкування закінчилося братською трапезою.

    Переглядів: 708 | Додав: ivan | Дата: 03.08.2014 | Коментарі (0)

    20 липня. Таїнство шлюбу.

         Вінчається раб Божий Віктор з рабою Божою Оленою в ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь

     

    Переглядів: 668 | Додав: ivan | Дата: 21.07.2014 | Коментарі (0)

    12 липня. Святих славних і всехвальних первоверховних Апостолів Петра і Павла.

         

       День простака і мудреця: два різних світи, два лиця – один Господь, що їх  

       прославив.

     12 липня  Православна Церква вшановує пам'ять святих славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла. Вони зробили надзвичайний внесок у поширення християнства серед юдеїв і язичників, тому Церква і називає їх первоверховними апостолами.

        Петро, старший брат апостола Андрія Первозванного, теж був рибалкою. Він спочатку називався Симоном, а ім’я Кифа (Петро), що означає «скеля, камінь», дав йому сам Христос. Він не був ні вченим, ні освіченим чоловіком, відзначався простотою і щирістю. Петро став учасником багатьох подій, описаних у Євангелії. Апостол Петро разом з Іоанном і Яковом були свідками Преображення Ісуса на горі Фавор і через деякий час – Його страждань у Гефсиманському саду. Петро щиро запевняв Христа, що ніколи не відречеться від Нього, але відрікся вже за кілька годин. Потім до нього прийшло усвідомлення зробленого, каяття й гіркі сльози. Після покаяння Господь тричі затверджує його в апостольському званні словами – «паси овець моїх». І Петро став одним із найсміливіших проповідників Євангелія. Про апостольську діяльність Петра розповідає Книга Діянь. Онук Ірода Великого Ірод Агриппа Перший, у 42 році розпочав гоніння проти християнства. Він ув’язнив апостола Петра. Християни, передбачаючи його страту, щиро молилися. Вночі сталося диво: у темницю до Петра зайшов ангел Божий, кайдани спали з Петра, і він безперешкодно пішов із в’язниці, ніким не помічений. Апостол Петро проповідував Євангеліє у різних країнах Сходу і Заходу і, нарешті, прийняв мученицьку смерть у Римі 67 року. Засуджений до розп’яття на хресті, він попросив розп’яти його вниз головою, вважаючи себе не гідним скінчити земний шлях, як Господь. Павла спочатку називали Саул, або Савл, що значить «випрошений», «вимолений» - на честь першого юдейського царя. Заможні і знатні батьки виховували хлопчика у суворому релігійному дусі. Християн він ненавидів. Вирісши, «книжник і фарисей» Павло став справжнім юдейським інквізитором – він випросив у Синедріону дозволу всюди переслідувати й привозити в Єрусалим прихильників «нової секти – єретиків-назореїв», як тоді називали християн. Навернення Павла відбулося на 30-му році його життя. На шляху в Дамаск йому з’явився Сам Христос зі словами: «Я Ісус, Якого ти гониш». Переживши особисту зустріч із Христом, Павло став свідчити про Нього перед народами. Він здійснив кілька місіонерських подорожей і проповідував в Аравії, Сирії, Палестині, на Кіпрі, в Антіохії, в Афінах і багатьох інших країнах та містах. Ним засновано багато помісних церков, до яких звернені  його знамениті послання. Вони стали однією з найголовніших основ християнського віровчення. Після 30 років служіння Павло прийняв мученицьку кончину: його, як римського громадянина, усікли мечем.

       Шанування святих апостолів Петра і Павла почалося відразу після їх страти. Місце їх поховання було священним для перших християн. Вшановуючи пам'ять первоверховних апостолів, Православна Церква прославляє духовну твердість святого Петра і розум святого Павла, оспівуючи в них образ навернення тих, хто грішить, і тих, хто виправляється: в апостолі Петрі – образ того хто відвернувся від Господа і покаявся, в апостолі Павлі – образ того, хто чинив опір проповіді Господній і потім повірив. У цей день завершується Петрів піст, запроваджений Церквою на згадку про служіння і страждання святих апостолів. В цей день також освячуються перший урожай зернових культур, так як на Півдні України, зокрема на Херсонщині, розпочалися жнива і зібраний уже перший мільйон тонн зерна, то в церкві св.. Арх Михаїла с. Зміївки відбувся подячний молебень з освяченням першого урожаю пшениці і хліба. 

      

    Переглядів: 522 | Додав: ivan | Дата: 12.07.2014 | Коментарі (0)

    7 липня. Різдво (народження) чесного славного пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

         Святий Предтеча Христовий Іоанн – це був той великий чоловік, про якого Христос сказав: « Істино, кажу вам, між людьми не було більшого від нього, але найменший в Царстві Небеснім більший від нього» (Мт. 11. 13) Св. Іоанн Предтеча волею Божою поставлений був якраз на переломі Старого і Нового Заповітів, на краю, яким кінчалось дохристиянське життя, серед якого він був найбільшим, і починалося життя Христової Церкви, до якого він підготовив людей, але сам особисто не мав утіхи цим життям на землі. Св. Іоанн Предтеча був тою зірницею, яка передвіщає схід сонця – Христа, після довгої ночі поганства.

       Народження такого великого чоловіка не могло бути звичайним, як незвичайне було й його життя. Розповіддю про народження Іоанна Предтечі власне і починається св.. Євангеліє – ця велична книга благовістя ангельського, єднання Бога з людьми. Ангельським благовістям відзначалось і народження Іоанна Предтечі. Через кілька місяців після народження Іоанна Предтечі народився і Спаситель світу – Христос; після ясної зірниці засяяло Сонце Правди, і люди, що сиділи в темряві, побачили світло велике, над усіма, що сиділи в країні смертній, засяяло світло(Мт. 4, 16). Почалося нове життя людей в утвореному Христом царстві Божому, до якого св.. Іоанн Предтеча так самовіддано приготовляв людей і натхненним словом про каяття і хрещенням тих, що каялися, в річці Йордані, але сам він цього нового життя не зазнав, він нудився у в’язниці, він усією думкою прагнув до Христа, до нового з Ним життя, посилав до Нього своїх учнів з в’язниці і запитував Його: «Чи Ти є Той, що має прийти, чи іншого нам чекати?» (Мт. 11.3), але діждався тільки того, що по наказу царя Ірода йому відрубали голову. Він подібно старозавітному пророку Мойсею, що виводив народ Ізраїльський з рабства до вільного життя, але життя цього не сподобився – так само й св.. Іоанн Предтеча, що все своє життя вів людей до нового життя в Христовій церкві сам до нього не ввійшов. Він остався вічним вартовим на переході старого дохристиянського життя до нового християнського.

       На жаль в нашому житті ще затрималися дохристиянські язичницькі  звичаї. Особливо стали в нинішній час відроджуватися поганське свято Купала, яке в народі називають Івана Купала, язичницького божка наших предків – літа, тепла, весілля, божка молоді, що до св.. Іоанна Предтечі не має ніякого відношення. Нам, християнам, не варто, а ба навіть є великим гріхом відвідувати і підтримувати ці традиції, які з християнською вірою не мають стосунку.

    Переглядів: 476 | Додав: ivan | Дата: 07.07.2014 | Коментарі (0)

    22 червня. Неділя всіх святих, що в Україні прославилися.

         В другу неділю по п’ятидесятниці свята Українська Церква святкує всіх святих, що прославилися в землі Українській. Напередодні служилося всенічне бдіння, а в самий день Божественна Літургія, після заамвонної молитви відбувся хресний хід навколо церкви з іконою всіх святих Українських, з святою Євангелією і її читанням по чотирьох сторонах церкви. Нарядно одягнені діти з кошиками квітів, зі словами: Свят, Свят, Свят Господь Саваоф, встеляли квітами дорогу перед святим Євангелієм. І як звичайно, служба Божа закінчилась молитвою Боже великий Єдиний нашу Україну храни і помазанням віруючих освяченим єлеєм.

     

    Переглядів: 587 | Додав: ivan | Дата: 25.06.2014 | Коментарі (0)

    15 червня. Неділя всіх святих.

          В неділю ввечері у свято Михайлівській церкві с. Зміївки відбулося шанування ікони Божої Матері Касперівська. Кожний рік у неділю всіх святих ввечері віруючі збираються в храм, щоб пошанувати Божу Матір в честь Її ікони Касперівська. Читається акафіст Покрові Божій Матері, а потім зі співом і молитвою обходять з іконою навколо церкви, а потім віруючі проходять попід іконою і закінчується служба благальним молебнем (суплікація).

     

     

    Переглядів: 632 | Додав: ivan | Дата: 15.06.2014 | Коментарі (0)

    День Святого Духа.

          9 червня день Святого Духа. З нагоди свята відправилася служба Божа і після служби подячний молебінь в честь новообраного президента Петра Порошенка. І після молебню церковний хор заспівав новому президенту "Многая літа".

    Переглядів: 622 | Додав: ivan | Дата: 09.06.2014 | Коментарі (0)

    8 червня.  День Святої Тройці, П’ятидесятниця.

       Через десять днів після Вознесіння, на п’ятдесятий день від Пасхи, християни відзначають день Святої Трійці, або Зелені свята, чи П’ятидесятницю. Цього року цей день припадає на 8 червня. Одне з найдавніших свят, власне, є днем народження Церкви.

        Після Вознесіння Христового минуло десять днів, наступив п’ятдесятий день після Воскресіння Господнього. Євреї відзначали велике свято П’ятидесятниці на згадку про отримання Синайського законодавства. Всі  апостоли разом з Божою Матір’ю й іншими учнями Христовими одностайно перебували і молилися в єрусалимській Сіонській світлиці – приміщенні на верхньому поверсі будинку, де раніше була здійснена Таємна Вечеря.

        Була третя година дня за єврейським часом, по-нашому – дев’ята година ранку. Раптом зробився шум з неба, ніби від сильного вітру, що несеться, ним наповнився весь будинок, де перебували учні Христові. З’явилися вогненні язики й почили (зупинилися) по одному на кожному з них. Усі сповнилися Духа Святого й почали прославляти Бога на різних мовах, яких не знали. Так Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків у знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення усім народам. Зійшов же у вигляді вогню в знак того, що має силу обпалювати гріхи, очищати, освячувати й зігрівати душі. У Єрусалимі в той час було багато євреїв, які прийшли з різних країн на свято. Апостоли вийшли до них і проповідували на їхніх рідних мовах воскреслого Христа. Проповідь так подіяла на слухачів, що багато з них увірували і почали запитувати: «Що ж нам робити?» Апостол Петро відповів їм: «Покайтеся й хрестіться в ім’я Ісуса Христа для прощення гріхів, тоді ви отримаєте дар Святого Духа». (Діян.2. 37-38) Ті, що увірували, охоче прийняли хрещення, й виявилося таких у цей день біля трьох тисяч чоловік. Таким чином почало облаштовуватися на землі Царство Боже, тобто Церква Христова. Тому у п’ятдесятий день після Світлого Христового Воскресіння Церква святкує ще одну подію – день народження християнської Церкви, яка була заснована зішестям Святого Духа. Бог, явившись світу в  третій Іпостасі, уже ніколи не залишав світ, а діє через Святу Церкву.

         П’ятидесятниці передує вселенська поминальна субота. А на саму Трійцю після літургії правиться вечірня, на якій читаються особливі колінопреклонені  молитви, що прикликають Дух Святий. Трійцю ще називають Зеленими святами і прикрашають листям та травою церкви і домівки. Звичай успадкований від Старозавітної Церкви, коли в день П’ятидесятниці будинки й синагоги  прикрашали зеленню на згадку про те, як при Синайській горі все цвіло й зеленіло в день отримання Мойсеєм скрижалей Закону.  Сіонська світлиця в той день, згідно звичаю, теж була прикрашена гілками дерев і квітами. А ще квітучі зелені гілочки нагадують нам, що під дією благодаті Божої людські душі розцвітають плодами усіляких чеснот.

     

    Переглядів: 653 | Додав: ivan | Дата: 08.06.2014 | Коментарі (0)

    30 травня. Останній дзвоник.

          30 травня у Зміївській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся останній дзвоник. Випускники школи запросили о. Олександра для того щоб він благословив їх у подальшу життєву дорогу. Всі випускники являються парафіянами нашого храму і в цей же день прийшли до церкви і для них служився подячний молебінь.

     

     

    Переглядів: 584 | Додав: ivan | Дата: 07.06.2014 | Коментарі (0)

    29 травня. Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа.

         Свято Вознесіння Христового належить до числа найбільших дванадцяти свят і відзначається Церквою на 40-й день після Пасхи. Цей день завжди припадає на четвер шостого тижня, бо саме через сорок днів Ісус Христос вознісся на небо і сів праворуч Отця.

         Людини на землі лише гість, мандрівник, який здійснює свій «хресний хід» у вічність. А Господь Своїм Вознесінням вказує кожному шлях сходження до неї. Згадаймо Євангеліє. Після Воскресіння, піч час одного із явлень Своїм учням, Господь велів, щоб вони зібралися в Єрусалимі, де Христос прийшов до них таємно. Після зустрічі Спаситель пояснив, для чого Йому необхідно було постраждати та померти за людей. Після цього Він, заспокоюючи апостолів від розлуки, наказав їм залишатися в Єрусалимі та чекати Утішителя – Святого Духа. Розмовляючи з учнями, Христос вивів їх з міста та пішов до Віфанії, де на вершині Єлеонської (Оливної) гори зупинився, підняв руки і благословив усіх. Учні були вражені тим, що на їх очах Христос почав віддалятися, піднімаючись вище і вище на небо. Коли світла хмара приховала Господа від учнів, їм з’явилися два ангели і сповістили, що Господь знову прийде на землю так само, як і возносився на небо. Апостоли вклонилися Господу, що був уже невидимий, і повернулися до Єрусалима.

         Апостоли Христові і святі отці вчать нас, що Господь зійшов на Небо і сів на одному престолі з Отцем Небесним, не розлучившись зі своїм людським єством. У день Вознесіння важливо не забувати про те, що вознісся Господь із слідами страждань за наші гріхи. Пам’ятаєте Фому, котрий повірив у Воскресіння Христове, лише вклавши пальці в Його рани? Сидячи у славі поряд з Богом Отцем, Христос і досі несе на Своєму Тілі рани, що наносимо ми Йому знову й знову. Такою є ціна нашого спасіння. У сходженні, устремлінні вгору вкладений глибокий зміст. Куди вознісся Господь? Не просто в небо, а те Царство, яке «всередині нас є». Тож усім нам належить піднестися над суєтою, над житейськими клопотами, переступити через свій людський страх про завтрашній день, який змушує думати тільки про хліб насущний. Господь говорить нам: «Шукайте ж найперше Царства Божого і правди Його, а все інше додасться вам».(Мт.6:33-34). Кожної Божественної літургії священики в храмах промовляють: «До неба піднесімо серця». Як це важливо – хоча б іноді відволікатися від мирських турбот і підносити вгору свій погляд і серце! Це час молитви, час єднання з Богом, коли людина починає розуміти, як їй потрібно проживати своє життя. Піднісшись на небо, Ісус Христос, за власною Його обіцянкою, невидимо завжди знаходиться на землі серед віруючих в Нього і знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих, які тоді воскреснуть. Після чого, як сказано у Святому Писанні, настане життя майбутнього віку, тобто інше, вічне життя, яке для істинно віруючих і благочестивих людей буде цілком блаженним, а для невіруючих і грішників вельми болісним. Тому Вознесіння це не втрата Бога, не розрив з Ним, а заклик до преображення, до сходження, піднесення  увись слідом за Господом, в Його Царство.

         У Свято Михайлівській церкві відслужилася святкова Літургія, а після Літургії відправився подячний молебень Господу Богу за проведені вибори в Україні і що Господь подав усім людям України добрий розум і єдність. Український народ перед загрозою вторгнення чужинців об’єднався, і за це велика Божа заслуга. Після молебна служилася панахида за воїнів і за вождів, що поклали життя своє боронячи Україну і віру від нечестивих окупантів, терористів і сепаратистів, а також за тих, хто загинув в протистоянні на Майдані і мирних жителів, що загинули від рук сепаратистів і терористів.

    Переглядів: 626 | Додав: ivan | Дата: 29.05.2014 | Коментарі (0)

    6 травня. Великомученика і Переможця Георгія (Юрія).

         З давніх давен в Україні віруючі люди шанували святого Юрія як покровителя землеробів. В цей день здійснювався чин малого освячення води і цією водою окроплювали поля, городи, домашню худобу.

         Літургію в честь свята відслужив о. Олександр, а після Божественної Літургії звершив молебень з освяченням води. В кінці молебню була прочитана молитва св.. Георгію Переможцю і молитва за українських воїнів, що стоять на сторожі нашої Батьківщини і ведуть боротьбу  з її ворогами, щоб Господь дарував їм перемогу на ворогом і супостатом і зберіг їх неушкодженими за молитви святого Георгія Переможця.

     

         Також в цей день святкує свій день народження регент церковного хору паніматка Дарія. Вдячні півчі хору привітали такими словами:

         Шановна матушка Даріє! Христос воскрес! Вітаємо Вас цим пасхальним вигуком і сердечно поздоровляємо з Днем народження!

         Очолюючи церковний хор нашої церкви, Ви багато чого робите для того, щоб молитва і труд залишалися головним змістом духовного життя віруючих зміївчан, цим самим робите свій посильний внесок у затвердження Православя на Україні. Молитовно бажаємо Вам міцності, душевних і тілесних сил, допомоги Божої та успіху  в подальшому служінні, щоб усі, хто приходить в наш храм знаходили надію на спасіння, духовну підтримку і розраду. Заступництвом Цариці Небесної нехай береже Вас Господь і всю Вашу родину у доброму здоровї на многая літа! Просимо на Вас і Ваші труди Боже Благословення.

     

    Переглядів: 564 | Додав: ivan | Дата: 09.05.2014 | Коментарі (0)

    4 травня. Неділя 3-тя  після Пасхи. Св. Жінок-мироносиць.

         У третю Неділю після Великодня, цього року 4 травня, Церква вшановує святих жінок-мироносиць, тобто тих, що несли миро (дорогоцінне пахуче масло) в ніч Воскресіння Христового до гробу Господнього. Вони хотіли виконати східний звичай – намастити запашними ароматами бездиханне Тіло свого Божественного Вчителя, тим самим продемонструвавши цілковиту відданість Йому. Біля самого гробу Господнього вони побачили Ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес і цю вістку про воскресіння їхнього Божественного Вчителя вони повідомили апостолам, котрі спочатку їм не повірили. У винагороду за самовіддану любов Господь першим з’явився після Свого Воскресіння саме  жінкам-мироносицям. Але учні-чоловіки не повірили сказаному жінками, продовжуючи сумувати, в той час як жінки проявили несхитну віру. Саме вони виявилися «апостолами для апостолів», саме від них апостоли дізналися про Воскресіння Вчителя. Господь знав серце чоловіче і серце жіноче. Він знав, що апостоли з великим трудом повірять у Його Воскресіння, що мироносиці повірять набагато легше швидше, тому і з’явився їм першим. Ось чому це свято жіночого серця.

         День жінок-мироносиць у Православ’ї вважається аналогом 8 березня. Лише замість сумнівного ідеалу жінки-революціонерки і феміністки-бунтарки Церква вихваляє зовсім інші якості наших матерів, дружин, сестер і подруг. Перше за все це велика жертовність, самозречення, вірність, любов і жива полум’яна віра, що може все. Православна Церква відзначає цей день як свято всіх жінок-християнок, вказуючи на їх особливу і важливу роль у сім’ї, суспільстві, укріплюючи їх у самовідданому подвизі любові і служінні ближнім.

    Переглядів: 614 | Додав: ivan | Дата: 04.05.2014 | Коментарі (0)

    28- 29 квітня. Понеділок- вівторок.

         Радониця – радість воскресіння померлих. Тиждень 2-й після Пасхи. У вівторок другої седмиці після Пасхи, через день після Фоминої неділі (Антипасхи), Православна Церква встановила поминання спочилих, перше після свята Пасхи.

         Цього дня християни немов розділяють пасхальну радість про воскресіння Спасителя з членами Церкви, що вже залишили цей світ. За свідченням святителя Іоанна Златоуста (IV ст.), це свято відзначалося на християнських кладовищах ще у давнину.  О. Олександр відправляв заупокійні богослужіння на цвинтарях, а їх у Зміївці три, та на прохання віруючих служив індивідуально над кожною могилою.

    Переглядів: 535 | Додав: ivan | Дата: 28.04.2014 | Коментарі (0)

    20 квітня. Світле Воскресіння Христове. Пасха Христова. Великдень.

     

         Слово "Пасха" означає в перекладі з єврейської "пройшов мимо, визволення". Євреї, святкуючи старозавітну Пасху, згадували про визволення предків своїх від рабства єгипетського. Християни ж, святкуючи Пасху новозавітну, радіють визволенню через Христа усього людства від рабства диявола і даруванню нам життя та вічного блаженства. За важливістю благодіянь, одержаних нами через Воскресіння Христове, Пасха є свято свят і торжество з торжеств, тому й богослужіння цього свята відрізняється від інших величністю та незвичайною урочистістю.

         Задовго до півночі віруючі, у світлому одязі, сходяться у храм і побожно чекають початку пасхального торжества. Священнослужителі облачаються у найсвітліші ризи. Близько півночі урочистий благовіст сповіщає, що настає велика хвилина – світлоносне свято Воскресіння Христового. Священнослужителі з хрестом, світильниками і кадилом виходять з вівтаря і разом з народом, подібно до мироносиць, які ходили дуже рано до гробу, обходять навколо церкви, співаючи: "Воскресіння Твоє, Христе Спасе, ангели співають на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити". В цей час з дзвіниці, немов з небес, линуть радісні пасхальні звуки дзвонів. Усі віруючі йдуть із запаленими свічками, виражаючи цим духовну радість світлоносного свята. 

      

         Після закінчення пасхальної Літургії проводиться освячення пасок, яєць, сиру, мясних виробів, що їх принесли парафіяни.

      

         У наступні дні Пасхи, після літургії, під звуки дзвонів, відбуваються хресні ходи навколо церкви, на яких, як переможний трофей, носять хрест Христів. Цим віруючі виявляють свою радість і торжество від перемог Ісуса Христа над смертю й пеклом. 

         Вечірню в перший день Пасхи настоятель звершує, облачившись у священні ризи. Після вечірнього входу з Євангелієм читається Євангеліє про явлення Воскреслого Ісуса Христа апостолам увечері в перший день Свого Воскресіння із мертвих (Див.: Ін 29, 19–25). Євангеліє читає настоятель, повернувшись обличчям до народу.

         Увесь світлий пасхальний тиждень дзвонять в усі дзвони. 

         Починаючи з першого дня Пасхи і до вечірні свята Св. Тройці колінопреклонінь і доземних поклонів робити не заведено. 

    Переглядів: 578 | Додав: ivan | Дата: 21.04.2014 | Коментарі (0)

    Благодатний вогонь.

           Благодатний вогонь, який символізує нерукотворне світло Воскресіння Христового, загорівся в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. 

          У Велику суботу в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі тисячі людей стали свідками дива сходження благодатного вогню. 

          Священний вогонь з'явився у вівтарі під час молитви патріарха Єрусалимського Феофіла, як це буває щороку напередодні православного Великодня. 

          Після сходження вогню патріарх передав його віруючим, які запалили від нього зв'язки з 33 свічок - за віком Христа.

    Переглядів: 652 | Додав: ivan | Дата: 19.04.2014 | Коментарі (0)

    18 квітня. Страсна п’ятниця.

     

         Увечері Великого Четверга здійснюється тривале богослужіння, під час якого всі стоять в храмі із засвіченими свічками. Це Послідування 12-ти Євангелій. У храмі читають послідовно дванадцять уривків з Євангелія, присвячених Стражданням Христа. Прощальна бесіда Христа з учнями, скорботне моління в саду Гефсиманськім, зрада Іуди і віддання в руки воїнів, суд синедріону, розмова з Пілатом і знущання Ірода, - про все це чують присутні в храмі скорботне євангельське оповідання. Існував в Русі звичай, що подекуди лишився до цих пір, не гасити свічки, з якими стояли під час 12-ти Євангелій, а постаратися донести їх до будинку і поставити такими, що горять перед домашніми іконами.

      

         «Розбійника благорозумного в той час раєві сподобив єси, Господи, і мене хресним древом просвіти і спаси мене».

         У Велику П'ятницю в Православній Церкві здійснюють три богослужіння. Вранці служать Часи, за яким знов читають Євангеліє про Страсті Христові, в середині дня здійснюють вечірню з чином Винесення Плащаниці, а увечері - утреню Великої Суботи (доба за церковним календарем починається з вечора) з чином поховання св..Плащаниці.

     

    Переглядів: 596 | Додав: ivan | Дата: 18.04.2014 | Коментарі (0)

    13 квітня. Вхід Господній у Єрусалим.

         Напередодні, ввечері служилося всенічне бдіння, з освяченням верби, так як вона сама перша пробуджується від зимової сплячки, і тим самим символізує і наше воскресіння. Вербу святять у суботу на всенічному бдінні. Освячена верба має цілющу та очисну силу: відваром із неї лікуються та вмиваються. У народній медицині її разом із цілющими травами використовують для лікування головного болю, гарячки та пропасниці. Освячену вербу залишають за образами, садять на городі для захисту двору.

       

         У саме свято служилася Божественна Літургія. Дуже багато людей в цей день прийшло до сповіді і причастя св.. Тіла і Крові Господньої. Після Літургії о. Олександр привітав людей із святом. У своїй проповіді розкрив значення свята. Після Літургії віруючі приклалися до Хреста і кожний парафіянин отримав від отця Олександра освячену гілочку вербиЄ як символ нашого воскресіння.

      

    Переглядів: 541 | Додав: ivan | Дата: 13.04.2014 | Коментарі (0)

    Благовіщення Пресвятої Богородиці.

          6 квітня відбулося вечірнє богослужіння в честь свята Благовіщення Пресвятої Богородиці. 

        Благовіщення Пресвятої Богородиці — велике дванадесяте свято, третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового. Християни східного обряду відзначають Благовіщення 7 квітня, західного — 25 березня.

         В цей день архангел Гавриїл провістив діві Марії, що вона непорочно зачне від Cвятого Духа і народить Сина Божого — Ісуса Христа.

         Коли Марії було 12 років, Бог сповістив, що вона народить Сина Божого. А після того, як Марію заручили Йосифом, з’явився до неї архангел Гавриїл і сказав: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престол Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця.» Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, — тим-то й Святе, що народиться, назветься — Син Божий. У Бога нема неможливого.» І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені по твоєму слові»

         В Назареті, на тому місці, де Архангел Гавриїл благовістив Діву Марію, побудований храм в пам’ять Благовіщення Богородиці.

         Також на вечірньому богослужінні відбулося освячення: 5 хлібів, вино, пшениця та елей.

    Переглядів: 585 | Додав: ivan | Дата: 06.04.2014 | Коментарі (0)

    5 квітня. Похвала Пресвятої Богородиці.

     

    В суботу п’ятого тижня Великого посту свята Церква звершує свято Похвали Пресвятої Богородиці. Напередодні, в п’ятницю ввечері, ранню відправу з читанням акафіста Пресвятій Богородиці, а в саме свято Божественну літургію відправив настоятель св.. Арх. Михайлівської церкви о. Олександр Квітка.

    Переглядів: 592 | Додав: ivan | Дата: 05.04.2014 | Коментарі (0)

    30 березня 4 неділя святого Посту. Пам'ять преподобного Олексія чоловіка Божого (Теплого Олекси).

     

        30 березня Церква шанує пам'ять преподобного Олексія  чоловіка Божого, в народі – «Теплого Олекси». Він жив у IV столітті, і хоч його історія описана в житійній літературі, цей святий один із самих шанованих у християнському світі. Тому, що своїм життям показав приклад надзвичайного смирення. А ще може бути тому, що день його пам’яті зазвичай співпадає з установленням по справжньому теплої погоди.

       Життя святого преподобного Олексія, чоловіка Божого, завжди було одним із улюблених в Україні. Йому і сьогодні моляться за звільнення від гріха грошолюбства і гордості. Молитва до преподобного Олексія допоможе і тим, хто зазнає матеріальних труднощів, потребує підтримки в тяжких життєвих обставинах. Цього святого вважають своїм покровителем мисливці і бджолярі. Колись пасічники в цей день виносили вулики із сховищ і бджоли робили перший обліт. 

    Переглядів: 586 | Додав: ivan | Дата: 30.03.2014 | Коментарі (0)

    Контактні дані
    Цікаво знати
    Купить ссылку здесь за руб.
    Поставить к себе на сайт
    Пошук
    Наше опитування
    Оцініть мій сайт

    Всего ответов: 52
    Календар
    Православные праздники
    Історичні події
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Кто сегодня был? Яндекс.Метрика
    Архів записів
    Форма входу

    Розповiсти друзям
    Підписка на новини

    Введите адрес Вашего почтового ящика:

    Пасха
    Наш баннер
    Вверх Яндекс.Метрика